RZESZÓW

Pigonia 8

 

 

Aktualności

10 | 20 | 30
1 2 3 4 > >>
 1. piątek 20 września 2019
  20 września Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

  1. Żądamy prowadzenia polityki klimatycznej w oparciu o aktualne stanowisko nauki wyrażone w najnowszych raportach Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) powołanego przez ONZ. Oczekujemy, że sugerowane przez środowisko naukowe rozwiązania będą wdrażane niezwłocznie we współpracy międzynarodowej.

  2. Wzywamy rząd polski, by oficjalnie uznał katastrofę klimatyczną poprzez ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego. Kwestia kryzysu nie może być przedmiotem ideologicznych sporów – w obliczu katastrofy musimy mówić wspólnym głosem, ponad podziałami.

  3. Domagamy się zawarcia kompleksowej i aktualnej wiedzy o mechanizmach kryzysu klimatycznego w podstawie programowej na wszystkich szczeblach edukacji, przy zapewnieniu kadrze nauczycielskiej obowiązkowych szkoleń w tym zakresie. Jednocześnie edukację klimatyczną w pełnym zakresie swoich kompetencji powinny zapewniać samorządy lokalne.

  4. Żądamy, by media wzięły na siebie odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa o bezpośrednich zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym. Wzywamy do priorytetyzacji tematu katastrofy klimatycznej w przekazie medialnym oraz posługiwania się językiem odzwierciedlającym wagę problemu.

  5. Żądamy przyjęcia przez parlament RP ustawy powołującej ekspercką i niezależną Radę Klimatyczną, której zadaniem będzie opracowanie strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej Polski do roku 2040 oraz kontrola realizacji tej strategii. Ustawa ta musi być stworzona przy aprobacie środowiska naukowego, maksymalnej transparentności i przy szerokich konsultacjach społecznych.

  6. Oczekujemy podjęcia natychmiastowych kroków prowadzących do przeprowadzenia sprawiedliwej transformacji gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych. Wymagamy, by respektowano prawa i potrzeby wszystkich, których dotkną skutki transformacji, szczególnie osób zatrudnionych w sektorach energetyki, rolnictwa, przemysłu i transportu.

 2. środa 31 lipca 2019
  Przerwa wakacyjna

 3. czwartek 22 listopada 2018
  ZAPRASZAMY NA STANOWISKO NR 17

 4. sobota 06 października 2018
  Debata PROMOTORZY CZYTANIA z twórcami blogów literackich, dn. 10.10.2018 r. - zaproszenie

 5. środa 25 lipca 2018
  Lato w księgarni

 6. piątek 06 lipca 2018
  Zapraszamy do naszej Strefy Studenta!

 7. wtorek 10 kwietnia 2018
  Zapraszamy na nasze stoisko!

  Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Instytut Polityki Energetycznej, Studenckie koło Naukowe EUROINTEGRACJA oraz Księgarnia PWN w Rzeszowie serdecznie zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2018 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

 8. poniedziałek 09 kwietnia 2018
  Wykład "Nagonki na Sienkiewicza" w ramach cyklu "Spotkania z Literaturą"

 9. czwartek 05 kwietnia 2018
  Słowniki i encyklopedie PWN z rabatem 25% - do 30 maja!

 10. środa 28 marca 2018
  Życzenia Wielkanocne od Księgarni PWN w Rzeszowie

1 2 3 4 > >>
 

Newsletter

Newsletter
Zapisz Wypisz

Klikając "Zapisz" zgadzasz się na przesyłanie na udostępniony adres e-mail informacji handlowych, tj. zwłaszcza o ofertach, promocjach w formie dedykowanego newslettera.

Płatności

Kanały płatności

Księgarnia PWN Rzeszów akceptuje płatności:

 • płatność elektroniczna eCard (karta płatnicza, ePrzelew)
 • za pobraniem - przy odbiorze przesyłki należność pobiera listonosz lub kurier